Ny
{{ productAwardLocalized.Quote }}

Talon E+ 2

19.499 kr.

Item # {{ partnumber.code }}

{{partnumber.supplementaryGroup.introText}} {{partnumber.supplementaryGroup.urlLabel}}

{{partnumbersByColor()[0].description}}{{partnumbersByColor()[0].globalFrameSize}}

{{partnumbersByColor()[0].priceToFormat}}

{{partnumbersByColor()[0].stock.Label}}

Bliver sendt fra fjernlager og vil kunne hentes indenfor 10 hverdage

Expected in our warehouse around {{partnumber.stock.DateExpectedToFormat}} and shipped in about 1 week{{partnumber.stock.DateExpectedToWeeks}}-{{partnumber.stock.DateExpectedToWeeks + 1}} weeks

Hvad er min størrelse?

Share

Sporet kalder, og her er dit svar. Denne balancerede, let kørende elcykel giver dig et solidt boost af styrke og total kontrol, så du kan have det sjovere og udvide dine terrængående muligheder.

Nøglefaktorer

Konstant strømforsyning

SyncDrive Core motorteknologien leverer jævn, øjeblikkelig kraft til at erobre alle former for terræn og have det sjovere.

Balanceret og sikker håndtering

Letvægts aluminiumsramme med trail venlig geometri, 100 mm vandrings frontaffjedring og stabile 29-tommer hjul med tubeless dæk giver dig kontrol på off-road terræn.

Langtidsholdbart batteri

Side Release EnergyPak med 400Wh kapacitet er let at oplade med vores 4A smart oplader.

Rækkevidde

Hvor langt kan jeg forvente at cykle på én opladning af batteriet?

Rækkevidden for én opladning kan variere meget afhængig af betingelser som samlet vægt af rytter og bagage; vindmodstand; dæktryk og dækmønster; terræn og stigninger; underlag på vej eller sporet; undedørs temperatur; vedligeholdelse af elcyklen; og batteriets stand.

Skemaet nedenfor viser en anslået rækkevidde. Betingelserne er kategoriseret som ekstreme, gode og ideel. Ekstreme betingelser optræder typisk når man kører med tung vægt, stærk modvind eller store stigninger.

EnergyPak 500 / SyncDrive Core

  • Rækkevidde
  • Ekstrem: 65 km 40 miles
  • God: 125 km 77 miles
  • Ideel: 180 km 111 miles
Specifikationer
  • Motor
    SyncDrive Core, 50Nm, Powered by Yamaha
  • Kontroller
    RideControl Dash, full color LCD screen
  • Display
    RideControl Dash, full color LCD screen
  • Batteri
    EnergyPak 500Wh
  • Størrelser
    S, M, L, XL, XXL
  • Farver
    Black
  • Ramme
    ALUXX Aluminum, Overdrive 1½ - 1⅛" head tube, integrated KS18 kickstand mount
  • Forgaffel
    SR Suntour XCM ATB Coil 29" 100mm travel, Tapered 1½ - 1⅛" steerer
  • Bagdæmper
    -
  • Styr
    Giant Connect TR Riser 31.8x690~750mm
  • Grips
    Giant Sole-O Grip
  • Frempind
    Giant Contact
  • Sadelpind
    Giant 30.9mm, 2-bolt Micro Adjustable, Forged Aluminium
  • Sadel
    Giant Sport
  • Pedaler
    Aluminum Platform
  • Skiftegreb
    Shimano Altus
  • Forskifter
    -
  • Bagskifter
    Shimano Alivio, 9-speed
  • Bremser
    Tektro HD-M275, hydraulic disc, 160/180mm
  • Bremsegreb
    Tektro HD-M275
  • Kassette
    Shimano CS-HG200, 11-36T, 9-speed
  • Kæde
    KMC e.9 Sport, e-bike optimized
  • Kranksæt
    FSA Comet E-Bike crank arm set FSA MegaTooth Direct-mount 1X steel 36T
  • Krankboks
    N/A
  • Fælge
    Giant GX03V
  • Nav
    Giant eTracker Sport, [F] 9mm QR [R] 135mm QR
  • Eger
    Stainless steel
  • Dæk
    Maxxis Rekon 29x2.4" Wire Bead 60TPI
  • Lygter
    -
  • Bagagebærer
    -
  • Vægt
    Den mest nøjagtige måde at afgøre en cykels vægt, er at få din lokale forhandler til at veje den for dig. Mange mærker stræber efter at angive den lavest mulige vægt , men i virkeligheden kan vægten variere, baseret på størrelse, finish, hardware og tilbehør. Alle Giant cykler er designet til best-in -class vægt og køreegenskaber .

Alle de anførte specifikationer kan ændres uden varsel.

Størrelsesguide og geometri

Størrelsesskemaet må kun bruges som reference. Besøg din lokale forhandler for at få målt den korrekt størrelse da den ikke kun er afhængig af din højde men bla. også ben- og kropslængde. Hvilke størrelser der er til rådighed kan variere fra land til land.

Selection of a button will change the units measurement displayed throughout the entire sizing guide section.
  • S
      162 cm5’4”  to 172 cm5’8”
  • M
      169 cm5’7”  to 179 cm5’10”
  • L
      176 cm5’9”  to 186 cm6’1”
  • XL
      183 cm6’0”  to 193 cm6’4”
  • XXL
      190 cm6’3”  to 200 cm6’7”
bike diagram with measurements referenced in table that follows
Selection of a button will change the units measurement displayed throughout the entire sizing guide section.
  SMLXLXXL
ASadelrørslængde (mm) (inch)40515,945517,950519,953521,156022
BSadelrørsvinkel (degrees)73,0°73,0°73,0°73,0°73,0°
COverrørslængde (mm) (inch)57522,660023,662524,665025,667526,6
DKronrørslængde (mm) (inch)1054,11154,51254,91405,51556,1
EKronrøsvinkel (degrees)68,0°68,0°68,0°68,0°68,0°
FForgaffel fremspring (rake) (mm) (inch)461,8461,8461,8461,8461,8
GTrail (mm) (inch)100,73,9100,73,9100,73,9100,73,91014
HAkselafstand (mm) (inch)114144,9116745,9119347121948124549
IKædestagslængde (mm) (inch)47518,747518,747518,747518,747518,7
JKrankboks drop (mm) (inch)451,8451,8451,8451,8451,8
KStack (mm) (inch)62524,66342564325,365725,967126,4
LReach (mm) (inch)38415,14061642816,944917,747018,5
MSkridthøjde (mm) (inch)72328,575329,67883180831,882832,6
NStyrbredde (mm) (inch)69027,275029,575029,578030,778030,7
OFrempindslængde (mm) (inch)502602,4602,4702,8702,8
PPedalarmslængde (mm) (inch)1606,31656,51706,71706,71706,7
QHjulstørrelse 29"29"29"29"29"

Teknologier

ALUXX SL Aluminum Technology
Hybrid Cycling Technology
Tubeless System
Smart Assist
Syncdrive Core
RideControl Dash

Alle de anførte specifikationer kan ændres uden varsel.